Naujienos, 19 vasario 2009
Skandinaviško kapitalo draudimo bendrovės "If draudimas" pasirašytos įmokos per 2008 metus išaugo 11,4 proc., lyginant su 2007 metais. 2008 metais bendrovės pasirašytos įmokos siekė 138,8 mln. litų, kai pernai per tą patį laiką jos sudarė 124,5 mln. litų. Praeitais metais "If draudimas" uždirbo 9,3 mln. pelno. Šiuo metu bendrovė užima 9,6 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.

"If draudimo" generalinis direktorius Darius Kamuntavičius teigia: "Mūsų įmonė, taip pat kaip ir visa "If" grupė, kelerius metus iš eilės dirbo labai pelningai ir yra tinkamai pasiruošusi dabartiniams išbandymams. Mes galime drąsiai prisiimti riziką, nes žinome, kad šiandien "If" yra viena iš pačių stipriausių ir stabiliausių finansinių institucijų Šiaurės Europoje."

Iš bendrovės "If draudimas" siūlomų draudimo paslaugų per 2008-uosius metus labiausiai augo kelionių draudimo pardavimai, kurio populiarumas tarp privačių klientų išaugo 45 proc., o tarp verslo - 53 proc. Tarp verslo klientų sparčiai populiarėjo verslo nutrūkimo draudimas -  šios draudimo rūšies įmokos išaugo 51 proc.

"Pasikeitus ekonominei aplinkai, įmonėms ir privatiems asmenims žymiai sunkiau gauti finansavimą iš bankų. Juolab nelaimei įvykus. Todėl draudimo paslauga tampa dar aktualesne, žmonės labiau linkę finansinę riziką perduoti draudimo bendrovėms, ir mes tikimės, kad draudimo paslaugų paklausa didės," - kalba D. Kamuntavičius.

Praėjusiais metais "If draudimo" klientai vis dažniau rinkosi greičiausią ir pigiausią būdą draudimo reikalams tvarkyti: 14% kelionių draudimo ir 5% vairuotojų atsakomybės draudimo polisų žmonės įsigijo internetu; internetu ir telefonu pranešta daugiau nei 14 % visų žalų.

Per 2008 metus bendrovė "If draudimas" atlygino 84,3 mln. litų nuostolių. Iš viso per beveik dešimt veiklos metų Lietuvoje "If draudimas" savo klientams išmokėjo 303,2 mln. litų.

"If draudimas" priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance". "If" yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovių grupė Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. "If" pasirašytos įmokos 2008 m. siekė 39 mlrd. Švedijos kronų.