Naujienos, 12 birželio 2007

Populiarėja kelionių draudimas

Pastebima tendencija, kad anksčiau lietuviai keliaudami dažniausiai drausdavosi tik baziniu medicininių išlaidų draudimu, tačiau šiais metais beveik dvigubai išaugo papildomų apsaugos produktų, tokių kaip bagažo draudimo, kelionės nutrūkimo rizikos ar draudimo nuo nelaimingų atsitikimų, pardavimai​​​​.

Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance" priklausančios draudimo bendrovės "If draudimas" duomenimis, pirmuosius keturis 2007 metų mėnesius kelionių draudimo sutarčių "If draudime" pasirašyta 22 procentais daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Ypač išaugo papildomų kelionių draudimo paslaugų pardavimas. Ryškiausiai augo draudimas nuo nelaimingų atsitikimų kelionės metu - per pirmuosius keturis 2007 metų mėnesius pasirašytų įmokų kiekis, lyginant su praėjusiais metais, padidėjo net 2,7 karto. Kelionių draudimo apimtys augo 35 procentais, civilinės atsakomybės kelionės metu draudimas - 42 proc., medicininių išlaidų draudimas - 23 proc.

"Pastebima tendencija, kad anksčiau lietuviai keliaudami dažniausiai drausdavosi tik baziniu medicininių išlaidų draudimu, tačiau šiais metais beveik dvigubai išaugo papildomų apsaugos produktų, tokių kaip bagažo draudimo, kelionės nutrūkimo rizikos ar draudimo nuo nelaimingų atsitikimų, pardavimai", - sakė "If draudimo" Verslo direktorius Saulius Peleckas.

Nors besidraudžiantieji dažniausiai pasirenka vien medicininių išlaidų užsienyje draudimą, kitos draudimo rūšys "If draudimo" kelionių draudimo portfelyje per pirmuosius keturis šių metų mėnesius padidėjo iki 22 procentų. 2006 m. ne medicininių išlaidų draudimas sudarė 15 procentų.

"Tai, kad vykstantys į kelionę žmonės vis dažniau nori pasirūpinti ne tik medicinine apsauga, bet apsidraudžia ir nuo kitų nemalonumų ar nelaimių, rodo vis gerėjančią visuomenės nuomonę apie draudimo paslaugas apskritai. Vis daugiau žmonių supranta, kad draudimas nėra tik prievolė, o įvertina draudimo naudą ir vis labiau juo pasitiki", - teigia S.Peleckas.

"If draudime" galima pasirinkti vieną iš penkių kelionių draudimo apsaugos lygių. Norintys maksimalaus saugumo gali apsidrausti medicininių išlaidų, kelionės išlaidų, civilinės atsakomybės kelionės metu ir bagažo draudimu, taip pat draudimu nuo nelaimingų atsitikimų kelionės metu. "If draudimas" pirmasis pradėjo platinti kelionių draudimą internetu.