Naujienos, 17 gruodžio 2008
"Jau nuo ankstaus gruodžio 17 dienos ryto "If draudimo" žalų centras pradėjo gauti pranešimus dėl staigaus plikledžio iššauktų nelaimingų atsitikimų. Pirminiais duomenimis, pranešimų kiekis yra dvigubai didesnis nei įprastą žiemos dieną. Didžioji dalis draudiminių įvykių yra registruota Vilniuje", - teigia "If draudimas" Žalų centro direktorius Audrius Smaliukas.

Daugiausia užregistruota pranešimų apie eismo įvykyje patirtą žalą. Pasak Audriaus Smaliuko, vidutinis vairuotojų patirto nuotolio dydis - apie 2 500 litų. Pagrindinė avarijos priežastis - staigus stabdymas, nepasirinkus saugaus greičio ir atstumo, taip pat nesuvaldžius automobilio posūkio metu, važiuojant į įkalnę ar nuokalnę.

Taip pat pranešta apie nedidelius automobilių apgadinimus namų kiemuose ar stovėjimo aikštelėse, parkuojant automobilius. Padaugėjo ir kreipimųsi dėl patirtų traumų, pvz., paslydus ant nenuvalytų  šaligatvių, laiptų.

"If draudimo" ekspertai ragina nepamiršti paprasčiausių apsaugos priemonių  neskubėti ir būti atidesniems kelyje prasidėjus krituliams, segėti atšvaitą tiek patekus kad ir į nedidelį autoįvykį, tiek ir vaikščiojant pėsčiomis, pasirinkti neslidžią ir patogią avalynę, dėmesingiau elgtis netgi einant per reguliuojamą perėją.

Per vienuolika šių metų mėnesių bendrovė "If draudimas" jau yra išmokėjusi 48,7 mln. litų pagal transporto priemonių savininkų ir valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės (TPVCA) ir Transporto priemonių (KASKO) draudimo sutartis.