Naujienos, 2 balandžio 2008
Skandinaviško kapitalo draudimo bendrovė "If draudimas" ištyrė praėjusių metų Lietuvos apskričių rizikingumą. Atnaujinto tyrimo duomenys rodo, kad 2007 metais saugiausia gyventi buvo Telšių, o didžiausia rizika užfiksuota Vilniaus apskrityje. Situacija pasikeitė palyginti su 2006 m. duomeninis, kai pavojingiausia gyventi buvo Klaipėdos, o saugiausia - Marijampolės apskrityje.

"Rizikos tyrimai yra svarbi draudimo kompanijos veiklos dalis, tad nuolat sekame ir analizuojame rizikos tendencijas visuose šalies regionuose. Esame įsitikinę, kad ši informacija yra aktuali ir visuomenei, kadangi ne tik atkreipia dėmesį į saugumo problemas, bet ir skatina jas spręsti", - teigia "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Bendrovės "If draudimas" ekspertai nustatė, kad saugiausia 2007 metais pripažinta Telšių apskritis yra beveik dvigubai (93 proc.) saugesnė už tyrimo metu blogiausią įvertinimą gavusią Vilniaus apskritį. Pastarosios įvertinimą lėmė didžiausias šalyje santykinis vagysčių iš gyvenamųjų patalpų ir plėšimų skaičius. Vilniaus apskrityje 2007 metais buvo apvogti net 6 iš 1000 būstų, o mažiausiu vagysčių iš butų skaičiumi pasižymėjusioje Šiaulių apskrityje ši tikimybė tebuvo 2,5 iš 1000.

2006 metais saugiausia apskritimi buvusiai Marijampolei išlaikyti saugiausios apskrities pozicijas sutrukdė pavojingiausi šalyje keliai. Apskrityje registruotų automobilių ir nelaimių keliuose santykis čia yra pats blogiausias. Taip pat šioje apskrityje yra didžiausia rizika būti sužeistam ar netgi žūti kelyje. Iš visų Lietuvos regionų būtent Marijampolės apskrityje santykinai daugiausia žmonių nukenčia neblaivių vairuotojų sukeltų eismo nelaimių metu. Nesaugiausiais keliais Marijampolės apskritis išsiskyrė ir 2007 m. pirmo pusmečio tyrime.

2007 metų šalies apskričių rizikingumo tyrimas pavojingiausiomis apskritimis pripažino pačių didžiausių Lietuvos miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir savo gyventojų skaičiumi net kelis kartus atsiliekančią Alytaus apskritį. Šį rodiklį nulėmė blogiausias Lietuvoje įvykdytų nusikaltimų ir gyventojų skaičiaus santykis. Alytaus apskrityje tūkstančiui gyventojų tenka net 33,4  nusikaltimai, o saugiausioje Telšių apskrityje - tik 12,5.

2007 m. pirmą pusmetį rizikingiausia buvusi Klaipėda, apibendrinus visų praėjusių metų duomenis, yra trečia tarp rizikingiausių. Joje išliko gana aukšta gaisrų tikimybė, taip pat vienas aukščiausių šalyje nužudymų rodiklis. Tiesa, tokia pačia nužudymo 9 iš 100 000 tikimybe pasižymėjo ir kitos apskritys: Kauno, Panevežio ir netgi mažiausiu rizikingumo rodikliu išsiskirianti Telšių apskritis.  

2007 m. rizikingumo tyrimo metodika skiriasi nuo anksčiau vykdytų apskričių rizikingumo tyrimų. Į šį tyrimą nebuvo įtraukti verslo saugumo rodikliai. Šis pakeitimas buvo įvestas, konsultuojantis su Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos specialistais.

Bendrovės "If draudimas" tyrimas buvo atliktas remiantis Statistikos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos bei VĮ "Regitra" statistiniais duomenimis.