Naujienos, 29 gruodžio 2005

Tyrimas: net 23,5 proc. patekusiųjų į autoįvykius nevengia sėsti už vairo išgėrę

Net 23,5 proc. apklaustųjų, kurie per pastaruosius 5 metus buvo kalti dėl bent vieno autoįvykio, nevengia sėsti už vairo būdami nors kiek išgėrę, kai tarp visų automobilių savininkų šis rodiklis dukart mažesnis - 11,5 proc. Tai paaiškėjo tyrimo metu, kurį "If draudimas" užsakymu spalio pabaigoje atliko rinkos analizės ir tyrimų grupė RAIT. Tyrimo metu apklaustas 1101 Lietuvos gyventojas, kurių amžius - 16-74 m.

„Siekdami būti atsakingais prieš savo klientus ir geriau valdyti draudimo riziką, norime kuo geriau susipažinti ir suprasti lietuvių vairavimo kultūrą ir vairuotojų įgūdžius. Tokiu būdu galėsime teisingai nustatyti įmokas bei skubiai ir teisingai išmokėti išmokas į nelaimę patekusiems savo klientams“, -  sakė „If draudimas“ verslo direktorius Saulius Peleckas.

Tyrimo metu taip pat buvo palyginti visų šalies vairuotojų ir patekusiųjų į autoįvykį vairuotojų įpročiai. Paaiškėjo, kad 33,2 proc. Lietuvos vairuotojų kartais pažeidžia kelių eismo taisykles, tuo tarpu tarp patyrusiųjų autoįvykį tokių yra net 57,5 proc. Daugiau kaip pusė, 54,8 proc., vairuotojų prisipažino, kad jie viršija leistiną greitį, tačiau tarp patyrusiųjų autoįvykį tokių – net 81,6 proc.

Vienintelė išimtis yra požiūris į pėsčiuosius. Tiek vairuotojai, nepatyrę autoįvykio, tiek jį patyrusieji beveik vienodai paslaugiai stengiasi praleisti pėsčiuosius – atitinkamai 88,2 proc. ir 85,5 proc.

„Tyrimo metu gauti duomenys dar kartą patvirtino, jog draudimo bendrovės teisingai elgiasi nustatydamos skirtingas draudimo polisų kainas patyrusiems autoįvykį ir į avarijas nepatekusiems“, - sakė S.Peleckas.
 
„If draudimas“ priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei „If P & C Insurance“, kuri per pirmuosius devynis 2005 metų mėnesius uždirbo 2,1 mlrd. litų (628 mln. eurų) grynojo pelno.

 „If“ yra viena didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 160 dirba Lietuvoje.

„If“ priklauso „Sampo“ grupei, kurios ikimokestinis pelnas 2005 m. sausio-rugsėjo mėnesiais viršijo milijardą eurų ir siekė 3,477 mlrd. litų (1,007 mrld. eurų) ir kapitalo grąža (RoE) buvo 32,3 proc. - 19 proc. daugiau nei planuota. Visi verslo segmentai viršijo savo numatytus RoE rodiklius.