Naujienos, 3 gegužės 2007
Didžiausios Skandinavijos šalyse ne gyvybės draudimo grupės "IF P&C Insurance" padalinys Estijoje "If Eesti Kindlustus" skaičiuoja neramumų šalyje nuostolius ir prognozuoja, kad bendrovės klientai iš viso patyrė nuostolių daugiau kaip už milijoną litų.

Estijos pareigūnų duomenimis, balandžio 26 ir 27 naktimis vykusių riaušių Taline ir Rytų Estijoje metu iš viso buvo nuniokoti 224 objektai, o bendra nuostolių suma gali siekti 11 mln. litų (50 mln. Estijos kronų).

Iki balandžio 30 dienos "If Eesti Kindlustus" Estijoje įregistravo 44 pranešimus apie nuostolius, patirtus riaušių metu. 39 gauti pranešimai yra dėl nuniokoto turto ir 5 - dėl nukentėjusios transporto priemonės, o bendra nuostolių suma jau siekia 0,8 mln. litų (3,5 mln. Estijos kronų).

"Sekdami įvykius, galėjome greitai mobilizuoti savo darbuotojų resursus, tad buvome pasirengę sparčiai reaguoti į gyventojų pranešimus apie patirtą žalą. Žalas registravome ir savaitgalį, skatinome žmones registruoti įvykius internetu, kad nukentėjusiems žala būtų atlyginta kaip galima greičiau", - sako "If Eesti Kindlustus" Generalinis direktorius Andres Sooniste.  

Iki šiol Lietuvos draudimo bendrovės su panašiais nuostoliais susiduria labai retai, nes masinių neramumų nebuvo jau gerą dešimtmetį.

"Lietuvoje nesame susidūrę su didelio masto vandalizmu, tačiau tokia rizika egzistuoja. Pakanka pasižiūrėti, kaip audringai po svarbių rungtynių švenčia pergalę mūsų šalies krepšinio aistruoliai", - sako "If draudimo" Verslo direktorius Saulius Peleckas. 

Beje, visus nuostolius, patirtus dėl neramumų Estijoje, paskelbė kompensuosianti pati šios šalies Vyriausybė. "If Eesti Kindlustus" bei kitos Estijos draudimo bendrovės padeda Vyriausybei registruoti žalas bei įvertinti nuostolius. "If Eesti Kindlustus" savo klientams atlygins tą žalą, kurios nepadengs valstybė, pavyzdžiui, negautas pajamas apsidraudusiems Verslo nutrūkimo draudimu.

"If draudimas" priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance", kuri 2006 metais uždirbo 2,6 mlrd. Lt ikimokestinio pelno.

"If" yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 201 - Lietuvoje.