Naujienos, 26 lapkričio 2012
„If“ išanalizavo 2009–2012 metais šalies gyventojų namuose patirtų nuostolių tendencijas. Pastaruosius trejus metus vadinamųjų naujųjų būsto žalų skaičius sparčiai didėjo ir kiekvienais metais jis kilo apie 30 proc. Šiai naujųjų būsto žalų kategorijai priskiriami nuostoliai, patirti dėl neatsargumo, įtampos svyravimo, stiklo dužimo ar technikos gedimo.

​„If“ Turto žalų departamento vadovės Giedrės Vitkauskienės teigimu, tokią tendenciją lemia dvi priežastys: pirmiausia, suprasdami draudimo naudą, gyventojai renkasi vis platesnę draudimo apsaugą, taip pat vis daugiau apsidraudusiųjų žino, kokius nuostolius atlygina šiuolaikinis būsto draudimas.

Jos teigimu, ypač didelių nuostolių gali sukelti įtampos svyravimas – dėl to gali sugesti namų technika ar įvairių sistemų valdymo pultai. Taip pat nemažai nuostolių sukelia ir tiesiog neatsargus elgesys, kurio padariniai – sugadinti brangūs daiktai.

„Peržiūrint žalų namuose reguliavimo suvestines, tampa akivaizdu, kad gyventojai itin dažnai patiria nuostolių dėl sudužusių stiklinių kaitlenčių. Taip pat dėl neapdairumo apgadinami ir nešiojamieji kompiuteriai, kiti nedidelių matmenų elektroniniai prietaisai“, – pasakoja G. Vitkauskienė.

Anot ekspertės, vidaus gedimų, dėl kurių „If“ atlygina nuostolius, dažniausiai kyla individualių namų šildymo sistemose, taip pat dažnai genda stambūs elektroniniai (šaldytuvai, skalbyklės, indaplovės ir pan.) bei kiti brangesni buitinės technikos prietaisai.

Dėl neatsargaus elgesio, vidaus prietaisų gedimo, įtampos svyravimo ar stiklinių paviršių dužimo kyla maždaug dešimtadalis visų nuostolių – juos „If“ atlygina klientams, apsidraudusiems būstą.

Dėl namuose patirtų nuostolių „If“ savo klientams Lietuvoje per 10 šių metų mėnesių išmokėjo per 3 mln. litų.