Naujienos, 1 gegužės 2010

Naujasis Kasko draudimas leis sutaupyti kelis tūkst. litų

"If draudimas" daugumai Lietuvoje vairuojamų automobilių Kasko draudimui nebetaiko procentinės išskaitos (vadinamosios "franšizės") vagystės atveju. Tai precedento Lietuvoje neturintis žingsnis.

Kai nuostoliai dėl vagystės sudaro kelis tūkstančius ir daugiau, draudimo bendrovės paprastai taiko procentinę išskaitą, kuri vidutiniškai sudaro apie 10% draudimo sumos. Tai reiškia, kad tam tikrą vagystės rizikos dalį prisiima pats klientas. Įvykus vagystei, draudimo išmoka apskaičiuojama iš draudimo sumos atimant sutartyje numatytą išskaitą.

Pasak "If draudimo" verslo direktoriaus Sauliaus Pelecko, vis dažniau automobilius draudžia ne tik įmonės, bet ir privatūs asmenys. Šeimos biudžetui automobilio vagystė ar jo suniokojimas, pavyzdžiui vagiant oro pagalvę - itin skaudus įvykis. O šiuo "diržų veržimosi" metu procentinė išskaita gali tapti sunkia našta ne tik paprastam žmogui, bet ir nedidelei įmonei. Todėl "If draudimas" nusprendė jos nebetaikyti daugumai neprabangių, kompaktinės ir vidutinės klasės automobilių. Netaikant procentinės franšizės, klientai gaus keliais šimtais ar net keliais tūkstančiais didesnes draudimo išmokas.

Procentinės išskaitos vagystei "If draudimas" nebetaiko daugumai Lietuvoje populiarių automobilių. Tarp jų net 42 iš 50 dažniausiai draudžiamų automobilių modelių (pvz., tokie, kaip VW Passat, Toyota Avensis ar Honda Accord).

"Mūsų įmonė skiria daug pastangų klientų turto apsaugos priemonių populiarinimui bei prevenciniam švietimui. Iš praktikos matome, kad mūsų klientai yra sąmoningi ir atsakingi, todėl tikime, kad jie ir toliau rūpinsis savo turtu. O mes pasirūpinsime, kad netikėti įvykiai netemdytų mūsų klientų gyvenimo ar neapsunkintų jų verslo" - teigia Saulius Peleckas.

"If draudimas" priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance", kuri yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovių grupė Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Šiaurės šalyse ir Baltijos regione