Naujienos, 27 rugpjūčio 2007
Skandinavijos kapitalo draudimo bendrovė "If draudimas", įvertinusi penkerių metų šalies avarijų statistiką, nustatė, kad rugsėjo pradžioje, lyginant su pirmąją rugpjūčio savaite, avarijų skaičius šalies keliuose išauga beveik penktadaliu, o didžiuosiuose miestuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje - net 30 procentų.

"Nuolatos vertindami riziką, neretai atrandame nerimą keliančių tendencijų, apie kurias jaučiame pareigą informuoti šalies visuomenę. Matydami, kad rugsėjo pradžioje avarijų skaičius pastebimai išauga, norime dar kartą paraginti vairuotojus būti atidesniais, ir nepamiršti, kad rugsėjo pradžioje keliuose padaugėja ne tik automobilių, bet ir jautriausių eismo dalyvių - vaikų", - sako "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Tyrimo duomenimis, Rugsėjo 1-osios šventė šalyje yra ypač pavojinga, nes avarijų rizika šią dieną šokteli iki 36 procentų, lyginant su eiliniu rugpjūčio šiokiadieniu. 

Tyrimas atliktas naudojantis Skandinavijos kapitalo draudimo bendrovės "If draudimas" 2002 - 2006 metais Lietuvoje  sukauptais nelaimių keliuose duomenimis.