Naujienos, 25 birželio 2008
Kas trečias lietuvis teigia nesinaudojantis jokiomis draudimo paslaugomis, o tai yra geresnis rodiklis, nei kaimyninėje Latvijoje, kur nesidraudžiančiųjų skaičius sudaro net 39 proc., tačiau prastesnis nei Estijoje, kur tokių yra tik 18 proc., atskleidė didžiausios Skandinavijos šalyse draudimo bendrovių grupės "If P&C Insurance" užsakymu atliktas Baltijos šalių gyventojų tyrimas.

"Draudimo paslaugų vartojimas šalyje yra vienas iš ekonomikos ir visuomenės pažangos rodiklių, todėl Lietuva Baltijos šalių kontekste atrodo neprastai ir turi perspektyvų toliau augti. Pastaraisiais metais intensyviai augę "If draudimas" paslaugų pardavimai rodo, kad žmonės draudimą vis dažniau vertina kaip būtiną finansinę apsaugą nuo nelaimių", - situaciją vertina "If draudimo" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Tyrimas atskleidė, kad labiausiai lietuviai atsilieka pasirūpindami namų draudimu - jį įsigijusių tautiečių suskaičiuota vos 16 proc., Estijoje namus apsidraudę 41 proc. gyventojų. Taip pat menkiausiai Baltijos šalyse apdraustas ir lietuvių namuose laikomas turtas (5 proc.), kurį irgi dažniausiai draudžia estai.

Lietuviai taip pat mažiausiai rūpinasi sveikatos draudimu ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, kuo Baltijos šalyse pirmauja Latvija. Vos 7 proc. tautiečių turi draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir tik kas 20-tas lietuvis teigia esąs apdraustas savanorišku sveikatos draudimu. Latvius keliais procentais lenkiame tik vaikų draudimu, tačiau Baltijos šalyse šiuo rodikliu pirmauja estai.

Be to, lietuviai nuo kitų šalių gyventojų ypač skiriasi automobilių draudimo pasirinkime: kasko draudimu transporto priemones teigė apdraudę vos 5 proc. tautiečių, nors tokių latvių yra 17 proc., o estų - net 29 proc. Anot S. Pelecko, pastarasis rodiklis tiesiogiai susijęs su vidutiniu šalies automobilių amžiumi: kuo senesni automobiliai rieda keliais, tuo mažiau paskatų pasirūpinti visapusišku jų draudimu.

Draudimo paslaugų vartojimo tyrimas atliktas naudojant duomenis, gautus 2007 m. lapkričio - gruodžio mėnesiais apklausus po 1000 respondentų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tyrimą "If P&C Insurance" užsakymu atliko tyrimų bendrovė "TNS Gallup".