Naujienos, 29 vasario 2008
Anykščių miesto vairuotojai iš toli atskirs lopšelio-darželio "Žilvitis" auklėtinius, kartu su auklėtojomis išėjusius už lopšelio-darželio ribų. Didelį dėmesį saugumo prevencijai skirianti draudimo bendrovė "If draudimas" šio lopšelio-darželio vaikus aprengė šviesą atspindinčiomis liemenėmis, padėsiančiomis išvengti nelaimingų atsitikimų judriose miesto gatvėse. Tai jau septintoji saugumo iniciatyva Lietuvoje, kurią parėmė bendrovės "If draudimo" fondas "Gyvenkime saugiau".

"Plėtodami projektą "Gyvenkime saugiau", siekiame ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į saugumo problemas, bet ir realiai prisidėti prie jų sprendimo. Šį kartą nusprendėme paremti iniciatyvą, kuri skirta užtikrinti labiausiai pažeidžiamos visuomenės dalies - mažamečių - saugumą miesto gatvėse. Džiaugiuosi, kad aktyviai plečiasi mūsų projekto geografija ir jame dalyvauja tiek didmiesčių, tiem mažesnių Lietuvos miestų įstaigos ir organizacijos", - teigia "If draudimas" Verslo direktorius Saulius Peleckas.

Šviesą atspindinčios liemenės Anykščių lopšeliui-darželiui "Žilvitis" buvo įteiktos vasario 29 d. Renginio metu lopšelio-darželio auklėtiniams buvo surengti saugaus eismo mokymai.

"Mūsų lopšelis-darželis yra įsikūręs miesto pakraštyje, taigi kartu su auklėtiniais norėdami apsilankyti miesto bibliotekoje, knygyne, muziejuje ar baseine, turime pereiti ne vieną gatvę. Todėl ryškios ir iš toli vairuotojų dėmesį atkreipiančios liemenės yra būtina priemonė, užtikrinanti vaikų saugumą", - sako lopšelio-darželio vadovė Virginija Padūmienė.

"If draudimas" aktyviai dalyvauja visuomeninio saugumo akcijose bei inicijavo ir sėkmingai vykdo projektą "Gyvenkime saugiau". Bendrovė jau parėmė Šiaulių "Salduvės" pagrindinės mokyklos jaunųjų inspektorių būrelį, kuriam buvo nupirktos vaikų saugumą gatvėje užtikrinančios priemonės, Marijampolės apskrities Moters veiklos centre buvo įrengtos nuleidžiamos apsauginės žaliuzės.

Taip pat buvo paremti Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūrusio Maksimų kaimo gyventojai, kurių namus nuo gaisro saugo suomiški gesintuvai, bei Klaipėdos Raudonojo kryžiaus draugija, kuriai buvo skirta 1000 atšvaitų. Daugiavaikėms šeimoms Klaipėdoje, "If draudimas" padovanojo specialias vaikiškas automobilių saugos kėdutės. Be to, net 26-ioms Biržų rajono savivaldybės nedidelių miestelių ir kaimo bibliotekoms buvo nupirkti gesintuvai, taip sumažinant gaisrų pavojų jose.