Naujienos, 20 gruodžio 2007
Lietuvos kaimo vaikus Kalėdų proga pradžiugins "bibliobusas" - biblioteka ant ratų, kuri suteikia galimybę atokesnėse vietovėse gyvenantiems vaikams skaityti naujausias knygas.

Skandinaviška draudimo kompanija  "If P & C Insurance", bendradarbiaudama su visuomenine organizacija "Gelbėkit vaikus", kovojančia už Lietuvos vaikų teises,  bibliotekai ant ratų paremti skyrė 110 tūkstančius litų.

"Mūsų motininė kompanija "If P & C Insurance" Skandinavijos šalyse jau ilgą laiką remia panašaus pobūdžio projektus. Stengiamės, kad ši tradicija įsitvirtintų ir Lietuvoje, todėl jau kelerius metus iš eilės bendradarbiaujame su visuomenine organizacija "Gelbėkit vaikus". Esame įsitikinę, kad knygos - tai ne tik dovana mažiesiems Kalėdų proga, bet ir ilgalaikė investicija į visuomenės ateitį", - sako bendrovės "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Netradicinė bibliotekos forma: bibliobusas - tai autobusas su pritaikyta bibliotekai ir skaityklai įranga, kuris pagal grafiką atvyksta į kaimo vietoves. Tai švietėjiško projekto "A. Lindgren biblioteka ir vaikų teisės", kurį nuo 1998 m. Lietuvoje vykdo visuomeninė organizacija "Gelbėkit vaikus", dalis.

Projekto tikslas - suteikti galimybę kaimo vaikams skaityti naujausią vaikų literatūrą ir periodiką bei patraukti jų dėmesį knygai. Šiuo metu projektas gyvuoja privačių rėmėjų lėšomis ir aukomis.

"Atokiose kaimo vietovėse gyvenančius vaikus ne visada pasiekia naujausios knygos, kurios yra būtinos jų tobulėjimui ir ugdymui. Todėl džiaugiamės, kad atsakingi verslininkai prisideda prie mūsų iniciatyvos, ir Kalėdų proga mažuosius pradžiugins naujas bibliobusas, kuris galės aplankyti dar daugiau vaikų visoje Lietuvoje", - sakė visuomeninės organizacijos "Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė Loreta Trakinskienė.

"If draudimas" priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance". Bendrovė "If draudimas" daug dėmesio skiria nelaimių prevencijai bei vykdo bendruomeninių saugumo iniciatyvų paramos projektą "Gyvenkime saugiau".