Naujienos, 10 rugpjūčio 2005
Vienos didžiausių šalies draudimo bendrovių „If draudimo“ veikla Lietuvoje buvo pelninga, ikimokestinis pelnas pirmąjį 2005 metų pusmetį buvo 1,49 mln. litų. „If draudimo“ augo beveik 9 kartus greičiau nei visa draudimo rinka – 33,1 proc. palyginus su 3,7 proc.

„Tokio stabilaus ir pelningo augimo pagrindas – sąžiningai vykdomas verslas, aukštos kokybės paslaugos bei greitas pinigų išmokėjimas į nelaimę patekusiems klientams“, sakė UAB „If draudimas“ generalinis direktorius Darius Kamuntavičius.

Per beveik šešerius metų aktyvios veiklos Lietuvoje „If draudimas“ jau tapo gerai žinomu ir patikimu draudimo partneriu, ypač verslo klientų tarpe. Šiuo metu bendrovė užima 9,6 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.

Sėkmingai dirbo ir visa „If“ grupė – ne gyvybės draudimo lyderis Šiaurės Europoje. Bendras visos „If“ grupės ikimokestinis pelnas 2005 metų pirmąjį pusmetį sudarė 1,3 mlrd. litų (378 mln. eurų). 

2005 metų pirmąjį pusmetį smarkiai pagerėjo kombinuotas įmonės veiklos rodiklis (apskaičiuojamas draudimo išmokas ir veiklos sąnaudas pajamas padalinus iš pajamų) – nuo pernykščių 96,2 proc. iki 92,9 procentų šiemet. Tikimasi, kad 2005 metų pabaigoje kombinuotas veiklos rodiklis bus 93 procentai arba net mažesnis. Ilgalaikis „If“ grupės uždavinys yra pasiekti, kad sudėtinis veiklos rodiklis išliktų žemesnis kaip 95 procentai.

 „Visos „If“ grupės pelno tendencijos išlieka labai palankios. Didelis dėmesys rizikos valdymui ir veiklos efektyvumui padėjo padidinti pelną iš draudimo veiklos. Taip pat, antrąjį šių metų ketvirtį žymiai padidėjo pelnas iš investicijų”, - sakė “If” grupės prezidentas Torbjörn Magnusson.

„If“ yra viena didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 160 dirba Lietuvoje.

„If“ priklauso „Sampo“ grupei, kurios pelningumas antrąjį 2005 metų ketvirtį išliko didelis. Grupės ikimokestinis pelnas 2005 m. sausio-birželio mėnesiais išaugo iki 2,18 mlrd. litų (632 mln. eurų) ir kapitalo grąža (RoE) buvo 30,3 proc. - 19 proc. daugiau nei planuota. Pernai tuo pačiu metu „Sampo“ grupės ikimokestinis pelnas buvo 1,429 mlrd. litų (414 mln. eurų), RoE – 25,6 proc.