Naujienos, 30 liepos 2004

„If draudimas“ vaikų vasaros stovyklai dovanojo tortą

Jau nebe pirmus metus Lietuvos vaikus remianti bendrovė „If draudimas“ šiemet parėmė tradicinę, Šiauliuose įsikūrusią vaikų poilsio stovyklą „Saulės vaikai“, šią vasarą priglaudusią net šešiasdešimt socialiai remtinų vaikų. Bendrovės atstovai tikina, kad tokia parama būtina, ir kviečia ir kitas verslo bendroves dalyvauti vaikų ugdymo programose

Poilsio stovyklą miškuose šalia Šiaulių rengia miesto policija, todėl vaikai užimti ne tik įvairiais konkursais ar sporto užsiėmimais. Stovykloje dirba ir policijos nuovadų nepilnamečių reikalų inspektoriai, paskaitas vaikams skaito įvairių įmonių bei organizacijų atstovai.

Vaikams – įvairios pramogos

Visas galimybes kaitintis saulėje ar pasipliuškenti ežere turintiems mažiesiems siūloma ir „rimtesnių“ pramogų. Savaitgaliais vaikai kino teatre žiūri filmus, vyksta į įvairias ekskursijas, pavyzdžiui, į dviračių gamyklą „Baltik vairas“, aviacijos bazę bei Linkaičių karinį dalinį. Mažieji su džiaugsmu atsimena ir išvykas į policijos kinologijos centrą, brolių pranciškonų vienuolyną bei daugelį kitų įdomių vietų.

„Kad vaikai jaustųsi saugiau, kiekvieną stovyklautoją nemokamai apdraudėme nuo nelaimingų atsitikimų“, - sakė „If draudimo“ Šiaulių atstovybės direktorė Regina Markevič. Bendrovės atstovai kartu su draudimo polisais vaikams įteikė ir simbolinių dovanėlių, keldami „tostą“ vardan gėrio ir draugystės visi kartu valgė šokoladinį tortą.

Socialiai remtinų vaikų stovykla „Saulės vaikai“ Šiaulių miesto policijos pareigūnų iniciatyva rengiama nuo 1996 metų. Vienas iš stovyklos tikslų – supažindinti vaikus su saugumu bei juo besirūpinančiomis struktūromis. Todėl stovyklautojų laukia ir pažintis su Lietuvos kariuomenės oro gynybos batalionu bei regioniniu Kurtuvėnų parku. Kaip ir kasmet, vaikai lankosi ir visame pasaulyje garsiame Kryžių kalne bei kitose įžymiose Šiaulių krašto vietose.

Kviečia prisidėti ir kitus

Birželio pabaigoje prasidėjusioje poilsio stovykloje per 60 socialiai remtinų vaikų ilsėsis keturiose pamainose, kiekviena stovyklaujančiųjų pamaina trunka po 15 dienų. Dauguma „Saulės vaikų“ stovykloje besiilsinčių mažųjų visuomet tikisi grįžti į ją ir kitais metais. Tiesa, stovyklos laisvalaikio organizavimo programa numato, jog kaskart stovyklautų ir apie saugumą bei nusikalstamumo prevenciją sužinotų vis nauji mažieji.

Vasaros stovyklą socialiai remtiniems jauniesiems šiauliečiams miesto policija organizuoja jau devintą kartą. Stovyklos organizatorius ypač džiugina, kad socialiai remtinų vaikų laisvalaikiu ima rūpintis ir verslo bendrovės.

„Kiekvieno žmogaus atsakomybės jausmas ugdomas dar vaikystėje, todėl nusprendėme paremti su vaikais susijusį projektą. Be to, saugumas, o ypač vaikų, yra vienas iš svarbiausių mūsų bendrovės prioritetų“, - sakė R.Markevič, kviesdama ir kitus šalies verslininkus prisidėti prie įvairių vaikų paramos projektų.