Naujienos, 18 sausio 2005

„If draudimas“ prognozuoja naują konkurencinį etapą draudimo rinkoje

Draudimo paslaugų įkainiai Lietuvoje šiemet ir toliau išliks vieni žemiausių Baltijos šalyse, todėl rinkoje daugiausia išsilaikys tvirtą investicinį pamatą turinčios draudimo kompanijos. Tokias prognozes pateikia viena didžiausių šalies ne gyvybės draudimo bendrovių „If draudimas“. Bendrovės įmokos ne gyvybės draudimo srityje per 2004 m. išaugo iki 44,2 mln. Lt., t.y., net 34 proc. palyginti su 2003 metais. Rinkos plėtrą bendrovė viršijo daugiau kaip du kartus.

„Šiais metais draudimo rinka Lietuvoje ir toliau augs, tačiau kainos išliks tokios pačios, todėl draudikų sąnaudos ir toliau viršys pajamas. Galima prognozuoti, kad dėl to konkurencinėje kovoje lengviau atsilaikys tvirtą investicinį pamatą turinčios bendrovės“, - sakė „If draudimo“ generalinis direktorius Darius Kamuntavičius. Pasak jo, ypač augs civilinės atsakomybės draudimo rinka, kuri ir toliau išlaikys 15 proc. plėtrą per metus, dar labiau augs privalomojo draudimo rinka.

D.Kamuntavičiaus teigimu, šiuo metu rinka jau prisotinta draudimo paslaugų ir jų įvairovės, todėl bendrovės turi pradėti naują konkurencinį etapą – daugiau dėmesio skirti klientų aptarnavimui ir maksimaliai sutrumpinti draudimo bei nuostolių atlyginimo procedūras.

Nuo šių metų vasario „If draudime“ bus diegiama kontaktų su klientais valdoma sistema, teikiamos papildomos draudimo konsultacijos, atliekama rizikų analizė, - visa tai ne tik leis parinkti tinkamiausią draudimo pasiūlymą, bet ir supaprastins nuostolių atlyginimą, klientui dėl išmokų tereikės kreiptis vieną kartą. Esant akivaizdiems nuostolių įrodymams, avansas išmokamas iš karto, o klientas konsultuojamas pasirenkant subrangovus.

„Ir toliau stiprinsime pozicijas verslo klientų rinkoje, ypač turto ir transporto, krovinių draudimo srityse“, - sakė D.Kamuntavičius. „If draudimas“ šiuo metu užima 12,8 proc. šalies verslo draudimo rinkos, aptarnauja daugiau kaip 5,5 tūkst. Lietuvos įmonių, taip pat ir tokius verslo lyderius kaip „Ekranas“, „Žemaitijos pienas“ bei „Baltik Vairas“. Per penkerius metus bendrovės rinkos dalis šioje srityje išaugo beveik 8 procentiniais punktais, o klientai rinkosi daugiau ir įvairesnių paslaugų.

Apžvelgdamas penkerių metų bendrovės veiklą, D.Kamuntavičius teigė, kad augantį „If draudimo“ dėmesį klientų poreikiams rodo ir nuolat augančios draudimo išmokos. Pavyzdžiui, per 2000 – 2004 m. „If draudimo“ išmokos klientams išaugo daugiau kaip 17 kartų, o 2004 m. – net trečdaliu. „Šiuo metu rezervavome 800 tūkst. litų uragano Ervino sukeltiems nuostoliams atlyginti. Pirmąsias išmokas išmokėjome nepraėjus net 24 valandoms po audros – avansu 10 tūkst. Lt. pervedėme „Joniškio grūdams“, - sakė D.Kamuntavičius.

Viena iš svarbiausių „If draudimo“ verslo sričių 2005 m. ir toliau išliks vežėjų draudimas. Bendrovė šiuo metu aptarnauja beveik trečdalį vežėjų rinkos, įmokos šiame segmente per 2004 m. išaugo 62 proc.. „If draudimas“ dirba su tokiais vežėjų rinkos lyderiais kaip „Girteka“, „Transimeksa“, „Daivera“ bei „Autoverslas“.

Bendrovės paslaugų kokybę rodo ir efektyvus darbas su brokeriais. Šiuo metu daugiau kaip pusė „If draudimo“ draudimo įmokų pasirašoma per draudimo brokerius, t.y., partnerius, kurie klientui objektyviai parenka geriausias sąlygas rinkoje. Pagal šį rodiklį „If draudimas“ rinkoje užima trečią vietą.