Naujienos, 21 kovo 2003

"If draudimas" perims "Zurich Draudimo" įsipareigojimus klientams

Viena didžiausių Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovių "If draudimas" ketina perimti "Zurich Draudimo" įsipareigojimus klientams.
„Zurich Insurance Company“ paliekant Baltijos šalių rinkas, pasirašytas ketinimų protokolas su Skandinavijos draudimo lydere „If…“ grupe dėl įsipareigojimų klientams perėmimo Lietuvoje ir Latvijoje. Svarstoma galimybė tokią pačią procedūrą atlikti ir Estijoje.

„Esame pasirengę užtikrinti, kad nė vienas „Zurich Draudimo“ klientas neliks be draudiminės apsaugos“, - sakė „If draudimo“ generalinis direktorius Darius Kamuntavičius. Jo teigimu, visos „Zurich Draudimo“ sudarytos sutartys liks galioti, o papildomų įmokų mokėti niekam nereikės.

Per 2002 metus „Zurich Draudimas“ pasirašė apie 4 mln. draudimo įmokų ir užėmė apie 0,7 proc. Lietuvos draudimo rinkos. Bendrovė specializavosi drausdama stambias Lietuvos kompanijas, tarp jos klientų – „Ekranas“, „Lietuvos telekomas“, „Lifosa“.

„Artimiausiu metu asmeniškai susitiksime su kiekvienu klientu ir pristatysime savo įsipareigojimus. Norime, kad klientai jaustųsi saugūs, o jų verslas būtų finansiškai stabilus“, - teigė D.Kamuntavičius. Juridiškai sandoris įsigalios tada, kai tik tam pritars Valstybinė draudimo priežiūros tarnyba.

Perėmęs bendrovės „Zurich Draudimas“ įsipareigojimus klientams, „If draudimas“ galės pasiūlyti kur kas labiau išvystytą atstovybių tinklą. „Zurich Draudimas“ turėjo tik vieną atstovybę Vilniuje, o „If draudimas“ – net dvylikoje šalies miestų. Be to, „If draudimas“ pasiūlys ir platesnį spektrą paslaugų, kurių ligi šiol „Zurich Draudimas“ savo klientams neteikė. Tarp šių paslaugų – automobilių draudimas (casco), laivų draudimas, ypač išvystyta vairuotojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo paslauga ir būsto bei jame esančio turto draudimo rūšys.

“Išnaudodami savo finansinius pajėgumus ir sukauptą patirtį prisidedame prie draudimo rinkos stabilizavimo„, - sakė D.Kamuntavičius. Jo teigimu, nuo šių metų pradžios perėmęs didžiausios Šiaurės Europos grupės „If…“ ženklą ir vertybes, „If draudimas“ užsibrėžė tikslus tapti labiausiai į klientus orientuota draudimo bendrove Lietuvoje. Šie pasikeitimai įvyko 2001 metų pabaigoje susijungus Suomijos ne gyvybės draudimo kompanijai „Sampo“ ir „IF P&C Insurance Holdings” („If…“).

Per trejus veiklos metus į „If draudimo“ plėtrą Lietuvoje investuota jau daugiau kaip 29 mln. litų, įmonė suteikė draudimo paslaugų už daugiau nei 70 mln. Lt. Praėjusiais metais sudaręs apie 140 tūkst. naujų draudimo sutarčių „If draudimas“ užima daugiau kaip 6 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.