Naujienos, 24 rugsėjo 2004

„If draudimas“ draudžia ir nuo žemės drebėjimo

„If draudimas“ jau artimiausiu metu turto draudimą papildys ir žemės drebėjimo rizika. Iki šiol bendrovė nuo žemės drebėjimo draudė naudodamasi užsienio perdraudėjų paslaugomis, šia paslauga daugiausia pasinaudojo tarptautinės kompanijos, turinčios filialus ir Lietuvoje.
Iki šiol bendrovė nuo žemės drebėjimo draudė naudodamasi užsienio perdraudėjų paslaugomis, šia paslauga daugiausia pasinaudojo tarptautinės kompanijos, turinčios filialus ir Lietuvoje. Po šią savaitę šalyje įvykusių žemės drebėjimų nei vieno prašymo atlyginti nuostolius nėra gauta.

„Manome, kad po pastarųjų įvykių Lietuvoje į turto draudimo rizikas įtraukti žemės drebėjimą norės vis daugiau įmonių ir gyventojų, todėl jau netrukus pasiūlysime rinkai ir šią paslaugą“, - sako „If draudimo“ Draudimo direktorius Edvardas Skupas. Anot jo, žemės drebėjimo rizika papildytas turto draudimas gali būti aktualus daugelio statinių – biurų ar pramonės pastatų, gamyklų, viešbučių, prekybos centrų – savininkams.

„Preliminariais vertinimais, turto draudimas, pridėjus žemės drebėjimo riziką, turėtų pabrangti nežymiai. Kiekvieno kliento atvejis būtų aptariamas ir vertinamas individualiai“, - teigė E.Skupas. Jo teigimu, įmoka priklausytų nuo pastato konstrukcijos ir techninių charakteristikų.

Per šiuos metus „If draudimas“ suteikė turto draudimo paslaugų už beveik 10 mln. litų. Šiuo metu „If draudimas“ užima 7,7 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.