Naujienos, 23 rugsėjo 2003

"If draudimas" atlygins nuostolius Olimpiniam čempionui

Viena didžiausių Lietuvos draudimo bendrovių „If draudimas“ ketina dar šią savaitę atlyginti Olimpiniam čempionui Gintautui Umarui priklausančios įmonės „Egminda“ nuostolius. Žalą „Egminda“ patyrė pirmadienį įsiliepsnojus gaisrui Vilniuje, Vilkpėdės gatvėje esančiuose sandėliuose.
„Šiuo metu vyksta draudiminio įvykio tyrimas, tiksli žala dar nustatinėjama, tačiau galime garantuoti, kad nuostolius atlyginsime artimiausiu metu“, - sakė „If draudimo“ išmokėjimų ekspertas Audrius Šešplaukis. Pasak jo, bendrovės „Egminda“ patirti nuostoliai gali siekti net 120 tūkst. litų. „Vilniaus grūdų“ teritorijoje buvusį sandėlį nusiaubęs gaisras sunaikino brangius dviračius, stakles dviračiams remontuoti bei atsargines dalis.
Pranešimą, kad liepsnoja Vilniuje Vilkpėdės gatvėje įsikūrę bendrovės „Vilniaus grūdai“ sandėliai ugniagesiai gavo pirmadienį, 14 val. 25 minutės. Daugiau nei 80 metrų ilgio ir 20 metrų pločio sandėlį ugnis sunaikino iki pamatų.

„Sandėlyje savo turtą laikė kelios įmonės, tačiau mes įsipareigojame atlyginti nuostolius tik tai įmonei, kurią buvome apdraudę“, - sakė A.Šešplaukis. Anot jo, „Egminda“ savo turtą kompanijoje „If draudimas“ draudžia jau trečius metus.
Nors vakar ugniagesiai dar negalėjo pateikti išvadų, dėl ko kilo gaisras, „If draudimas“ pareiškė atlyginsiantis nuostolius nelaukdamas, kol bus išaiškinta gaisro priežastis. „Egmindos“ buhalterijai jau nusiųstas prašymas pateikti tikslią sandėlyje buvusio turto vertę kai tik tai bus padaryta, „If draudimas“ pasiryžęs iš karto pervesti draudimo išmoką.

„Be jokios abejonės, tai vienas didžiausių gaisrų Vilniuje šiais metais. Reikia pastebėti, kad būtent vandens ir ugnies stichijų padaroma žala įmonėms yra skaudžiausia ir atneša daugiausiai nuostolių“, - teigė „If draudimo“ pardavimų direktorius Saulius Peleckas. Jo teigimu, suprasdamas įmonių norą kuo greičiau atnaujinti verslą, „If draudimas“ pradeda tvarkyti dokumentus žalai išmokėti iš karto, vos tik gauna pranešimą apie draudiminį įvykį. „Ugniagesiai pateikti oficialias draudiminio įvykio išvadas gali tik po poros mėnesių, tačiau mes jų nelaukiame, o norėdami klientams padėti finansines problemas, iš karto mokame išmoką“, - sakė S.Peleckas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį viena didžiausių šalies ne gyvybės draudimo bendrovių „If draudimas“ suteikė draudimo paslaugų už daugiau nei 25 mln.litų. Bendrovė užima apie 7,4 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.