Naujienos, 29 rugsėjo 2004

"If draudimas" atlygino „Vakarų laivų statyklai“ 1,8 mln. litų žalą

„If draudimas“ išmokėjo 1,8 mln. litų AB „Vakarų laivų statykla“. Ši bendrovė patyrė nuostolių, kai jos remontuojamame olandų laive „CHL Innovator“ šių metų liepos mėnesį kilo gaisras.
Gaisro laive atveju itin svarbus ne tik išmokos dydis, bet ir operatyvumas, nes kiekviena uždelsta diena reiškia brangias prastovas“, - sakė „If draudimo“ Draudimo direktorius Edvardas Skupas. Pasak jo, dėl šios priežasties draudimo bendrovė nedelsdama pervedė 800 tūkst. litų avansą. „Džiugu, kad operatyvus mūsų darbas padėjo nukentėjusiai įmonei išsaugoti gerus santykius su savo užsakovais“, - teigė E.Skupas.

Nustatyti nuostolius ir atlikti nelaimės priežasčių ekspertizę „If draudimas“ pasitelkė Lietuvos bendrovę „ITS Klaipėdos Netas“, taip pat įvertinti sudėtingiems remonto darbams specialiai pasikvietė ekspertus iš Suomijos.

Gaisro metu sudegė laive buvęs fabrikas, kuris, pervežant birų krovinį, dažniausiai cukrų, pakuoja jį į maišus. Tokių laivų pasaulyje yra vos trys. „Esant didelėms žaloms, į pagalbą visuomet pasitelkiame geriausius ir patikimiausius ekspertus, padedančius operatyviai ir objektyviai įvertinti nuostolius“, - sakė E.Skupas.

Per aštuonis šių metų mėnesius „If draudimas“ atlygino nuostolius daugiau beveik 4,8 tūkst. fizinių asmenų ir įmonių, iš jų daugiau kaip 2,8 tūkst. žalų išmokėta įmonėms. Bendra įmonėms išmokėta draudimo suma siekė beveik 12 mln. litų. Iš viso per šiuos metus bendrovė išmokėjo daugiau kaip 15,4 mln. litų draudimo išmokų. Šiuo metu „If draudimas“ užima 7,7 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.