Naujienos, 22 vasario 2007
"If draudimas" šiuolaikiškais gesintuvais aprūpino Dzūkijos nacionaliniame parke esančio Maksimų kaimo gyventojus. Tai jau trečioji saugumo iniciatyva Lietuvoje, gavusi "If draudimo" fondo "Gyvenkime saugiau" paramą.

"Džiaugiamės, kad Maksimų kaimo gyventojai patys parodė iniciatyvą ir susirūpino net tik savo, bet ir unikalios gamtos, kurios apsuptyje jie gyvena, saugumu. Nepradėjus laiku gesinti įsiplieskusio gaisro, ugnis per kelias valandas suniokotų šimtametį mišką, nusiaubtų namus, kurių jaukumą žmonės kūrė visą gyvenimą. Tikimės, kad šio kaimo gyventojų aktyvumas paskatins ir kitus rūpintis tiek savimi, tiek aplinka, kurioje jie gyvena", - teigia Saulius Peleckas, bendrovės "If draudimas" verslo direktorius.

Už "If draudimo" skirtas lėšas nupirkti ir Maksimų kaimo gyventojams bus išdalinti 26 Suomijoje pagaminti gesintuvai, kurių užteks visiems kaimo namams. Miškingoje vietovėje Dzūkijos nacionaliniame parke esančio Maksimų kaimo mediniuose namuose įsikūrę gyventojai baiminosi, kad netikėtai kilus gaisrui, atvykę ugniagesiai-gelbėtojai jau mažai kuo galėtų padėti. Iki artimiausios gaisrinės Merkinėje - 11 kilometrų, iš kurių 6 reikia važiuoti miško keliu.

"Maksimų kaimas įsikūręs gražioje, tačiau palankioje gaisrui kilti vietovėje. Miško keliu privažiuoti iki jo sudėtinga, todėl įsiplieskus netikėtam gaisrui, ugniagesiams kaimą pasiekti būtų sunku. Sužinoję apie "If draudimo" rengiamą projektą "Gyvenkime saugiau", užpildėme anketą internete, mūsų iniciatyva gavo finansinę paramą ir nuo šiol kiekvieno mūsų kaimo gyventojo namuose kabos po gesintuvą", - sako Maksimų bendruomenės pirmininkas Rolandas Skučas.

"If draudimas", vykdydamas projektą "Gyvenkime saugiau", jau parėmė Šiaulių "Salduvės" pagrindinės mokyklos jaunųjų inspektorių būrelį, kuriam buvo nupirktos vaikų saugumą gatvėje didinančios priemonės, bei Marijampolės apskrities Moters veiklos centrą, kuriame įrengtos nuleidžiamos apsauginės žaliuzės, neleidžiančios nepageidaujamiems asmenims drumsti centre esančių žmonių ramybės ar stebėti, kas vyksta jo patalpose.

"If draudimas" yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 201 - Lietuvoje.