Naujienos, 15 gruodžio 2011
Kasmet šimtams žmonių Kalėdas aptemdo eismo įvykiai keliuose, turto vagystės ar pirotechnikos sukeltos nelaimės. "If" suskaičiavo, kad Kūčių išvakarėse, gruodžio 23 dieną, eismo įvykių skaičius šalies keliuose išauga vidutiniškai 40 proc., lyginant su vidutiniu vienos dienos įvykių skaičiumi gruodžio mėnesį. Tokie duomenys gauti išanalizavus 2008–2010 m. bendrovėje užregistruotų eismo įvykių statistiką.

"Prieš šventes įprastą gyvenimo ritmą užgriūna papildomi rūpesčiai, daug daugiau tenka važinėti automobiliu, todėl itin padidėja eismo intensyvumas. Riziką pakliūti į eismo įvykį didina vairuotojų mintys - nuo situacijos kelyje linkusios nukrypti į šventinio valgiaraščio ar dovanų planavimą", – sako "If" Transporto žalų grupės vadovas Ernestas Goliančik.

Draudimo specialistas pataria: norint sumažinti eismo įvykių pavojų prieš šventes, reikia kruopščiai susiplanuoti kelionių maršrutus, vengti leistis ieškoti dovanų piko valandomis, neskubėti, nesiblaškyti, stengtis vairuoti ramiai ir atidžiai.

Padaugėja vagysčių

"If" įspėja, kad per Kalėdas padidėja ir vagysčių iš privačių namų bei butų tikimybė.
Draudikų statistika rodo, kad Kalėdų dienomis privataus turto vagysčių skaičius išauga maždaug 30 proc., lyginant su įprastais savaitgaliais.

"Per Kalėdas dažna šeima išvažiuoja kelioms dienoms ir sudaro tinkamas sąlygas ilgapirščiams apiplėšti būstą. Deja, tenka konstatuoti, kad didžiausios metų šventės yra darbymetis vagims," – sako "If" turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Specialistės teigimu, efektyvių būdų, kaip per šventes apsaugoti savo namus, praktiškai nėra. Vis tik bent iš dalies sumažinti riziką galima paprašius gerai pažįstamų kaimynų atkreipti dėmesį į jūsų be priežiūros paliktą būstą, o pastebėjus pavojų, nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Fejerverkai – pavojinga puošmena

Nors "If" savo praktikoje yra užfiksavusi palyginti nedaug atvejų, kai nuo šventinių fejerverkų nukentėjo žmonės ir jų turtas, vis tik specialistai pataria neignoruoti šio su Naujųjų metų sutikimu susijusio pavojaus.

"Nerūpestingai naudojami fejerverkai ir kita pirotechnika gali baigtis rimtais kūno sužalojimais ar gaisrais, todėl šiomis švenčių puošmenomis reikėtų naudotis tiksliai taip, kaip nurodyta jų gamintojų instrukcijose, vengti įsigyti fejerverkų iš nesertifikuotų platintojų, o svarbiausia neleisti naudoti pirotechnikos neblaiviems asmenims," – įspėja G. Vitkauskienė.

"If" kolegų Švedijoje prieš metus atlikta apklausa parodė, jog 58 proc. respondentų norėtų, kad privatiems asmenims būtų visiškai uždrausta laidyti fejerverkus. 56 proc. tyrimo dalyvių įsitikinę, kad kiekviename šalies rajone reikia organizuoti bendrus šventinius saliutus.