Naujienos, 12 gruodžio 2007
Nevyriausybinė organizacija "Būk saugus kelyje" ir draudimo bendrovė "If draudimas" bendromis jėgomis rūpinsis, kad nelaimingų atsitikimų, kurių metu žūsta arba sužeidžiami vaikai, Lietuvos keliuose būtų mažiau. "If draudimas" Vilniaus lopšelio-darželio "Delfinukas" auklėtinius aprūpino šviesą atspindinčiomis liemenėmis, kurios vaikus, su auklėtojomis išėjusius už darželio ribų, leis iš toli pastebėti vairuotojams. Ateityje ryškiomis saugos liemenėmis bus aprūpinti ir kiti iniciatyvą rodantys vaikų lopšeliai-darželiai.

"Eismo įvykių metu Lietuvoje vis dar žūsta ar sužeidžiama daug vaikų. Savo veikla tikimės atkreipti visuomenės dėmesį į labiausiai pažeidžiamos jos dalies - vaikų saugumą. Skandinavijos šalyse ir Estijoje ikimokyklinio amžiaus vaikai, vedami už darželio ribų, visada apvelkami šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Šią praktiką norime įtvirtinti ir Lietuvoje", - sako "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Šviesą atspindinčios liemenės Vilniaus vaikų lopšeliui-darželiui "Delfinukas" buvo įteiktos gruodžio 11 d., antradienį, Lietuvos Respublikos Seime, kur vyko ikimokyklinio amžiaus vaikų saugumui keliuose skirtas renginys.  Lopšelis-darželis buvo apdovanotas, nes ypač aktyviai vykdo su vaikų saugumu keliuose susijusią veiklą.

"Vaikai, kurie šiandien lanko darželius, po kelerių ar keliolikos metų bus savarankiški eismo dalyviai - pėstieji, dviratininkai, vairuotojai, todėl reikia pradėti juos mokyti saugaus eismo taisyklių jau dabar. Tikimės, kad bendradarbiavimas su draudimo bendrove "If draudimas" tęsis ir toliau bei taps gražia tradicija", - teigia VšĮ "Būk saugus kelyje" direktorius Vidmantas Stačiokas.

VšĮ "Būk saugus kelyje" - nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas visuomeninės iniciatyvos pagrindais remti valstybės vykdomą 2005-2010 metų saugaus eismo politiką ir prisidėti prie jos keliamų uždavinių įgyvendinimo. Organizacija kartu su valdžios, visuomeninėmis bei komercinėmis struktūromis inicijuoja ir vykdo saugaus eismo populiarinimo ir švietėjiškus projektus Lietuvoje.