Naujienos, 7 birželio 2007
Nuolat brangstant nekilnojamam turtui ir sparčiai didėjant statybų kainoms, draudimo sutartyse nurodyta draudimo suma jau po metų gali neatitikti draudžiamo turto vertės, o draudimo išmokos gali nepakakti nelaimės metu sunaikintam turtui atstatyti.

Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P & C Insurance" priklausanti didelį dėmesį klientų aptarnavimui skirianti draudimo bendrovė "If draudimas", klientams, turintiems ilgalaikes turto draudimo sutartis , rekomenduoja pasidomėti nuolat didėjančiomis statybų kainomis bei draudimo sutarties sąlygomis.

"Jeigu draudimo polise numatyta suma yra nepakankamai didelė, atstatyti nukentėjusį turtą gali būti brangiau nei draudimo sutartyje numatyta išmoka", - sakė bendrovės "If draudimas" Verslo direktorius Saulius Peleckas.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis vien per šių metų balandį, palyginus su kovo mėnesiu, statybų kainos išaugo 3,5 proc., o gyvenamųjų pastatų statybos pabrango net 4,3 proc.

Draudimo ekspertai taip pat primena ir ragina gyventojus bei įmones atnaujinant draudimo sutartis nepamiršti pasidomėti ir draudžiamo turto verte, o, prireikus, papildyti arba atnaujinti sutartis, jeigu yra pastebėtas verčių skirtumas. Naujas vertes galima sužinoti pačioje draudimo bendrovėje arba nekilnojamojo turto agentūrose bei specializuotuose interneto portaluose.

"Draudimo rizika yra įvertinama ir įmoka skaičiuojama sutarties pasirašymo dieną, kartu nustatoma ir draudimo suma, kurios pakaktų atstatyti suniokotam turtui Norime įspėti klientus, kad keičiantis turto vertei, taip pat reikėtų peržiūrėti ir atnaujinti pačią sutartį, priešingu atveju bet kuri draudimo bendrovė kompensaciją išmokės pagal sutarties pasirašymo dieną buvusias sąlygas", - sakė S.Peleckas.

Pasak jo, nors Skandinavijoje nekilnojamasis turtas nebrangsta taip sparčiai kaip Lietuvoje, čia yra įprasta, kad draudimo sutartys yra peržiūrimos ir, prireikus, atnaujinamos, jeigu turto vertė pasikeičia. Lietuvoje kol kas tai daroma labai vangiai - 2006 metais tik keletas "If draudimo" klientų pareiškė norą peržiūrėti sutartis dėl pabrangusio turto anksčiau laiko.