Naujienos, 20 vasario 2006
Klientų aptarnavimui didelį dėmesį skirianti viena didžiausių šalies draudimo bendrovių „If draudimas“ 2005 metais pasirašė 74,1 mln. Lt įmokų arba 35,6 procento daugiau nei 2004-aisiais ir pirmą kartą po šešerių metų veiklos gavo pelno – 0,25 mln. litų.

„Pernai metais įvyko lūžis tiek šalies draudimo rinkoje, tiek ir mūsų veikloje. Po „Ingo Baltic“ bankroto klientai pradėjo labiau  domėtis pačiomis draudimo bendrovėmis ir rinktis stabiliai dirbančias bei patikimas įmones – tai padėjo mums dar sparčiau augti“, – sakė „If draudimo“ generalinis direktorius Darius Kamuntavičius.

2005 metais „If draudimo“ augimas buvo daugiau kaip tris kartus spartesnis nei Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos, kuris, Draudimo priežiūros komisijos duomenis, siekė 10,9 proc. Tai leido „If draudimui“ per praėjusius metus daugiau kaip penktadaliu padidinti užimamą šalies draudimo rinkos dalį nuo maždaug 8 proc. iki 9,8 proc. Verslo klientų segmente „If draudimo“ dalis yra dar didesnė – šiuo metu kas penkta įmonė drausdama savo verslą ir turtą renkasi „If draudimą“. Šiuo metu bendrovei priklauso daugiau kaip penktadalis šalies Įmonių turto draudimo ir Verslo nutrūkimo draudimo rinkos ir daugiau kaip ketvirtadalis šalies Krovinių draudimo rinkos.

„Klientai mus renkasi dėl to, kad esame pripažįstami vienais iš geriausių draudimo ekspertų Lietuvoje, turinčiais profesionalų požiūrį į riziką, kuris garantuoja efektyvius draudimo sprendimus ir greitas bei teisingas išmokas“, - sakė D.Kamuntavičius.

Praėjusiais metais „If draudimas“ įdiegė sistemą, kuri leidžia nukentėjusiems klientams apmokėti žalas per 24 valandas nuo to momento, kai gaunami visi draudiminį įvykį patvirtinantys dokumentus. Anksčiau pinigai klientą pasiekdavo per 3-4 dienas, dabar apie 80 proc. visų išmokų klientai gauna per parą.

Šiuo metu savo finansinį saugumą „If draudimui“ yra patikėję 6800 verslo ir 46 000 privačių klientų.
 
„If draudimas“ priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei „If P & C Insurance“, kuri 2005 metais uždirbo 2,76 mlrd. litų (800 mln. eurų) ikimokestinio pelno.

„If“ yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovių Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 160 dirba Lietuvoje.

„If P & C Insurance“ priklauso „Sampo“ grupei, kurios ikimokestinis pelnas 2005 m. išaugo beveik 1,2 mlrd. litų (347 mln. eurų) ir siekė 4,47 mlrd. litų (1,295 mlrd. eurų). Kapitalo grąža (RoE) buvo 28,4 proc. – gerokai viršijusi planuotus 19 proc. Visi verslo segmentai viršijo savo numatytus RoE rodiklius.