Istorija

1999 m.: įkurta draudimo bendrovė „If“

Draudimo bendrovė „If“ tokia, kokia yra dabar, įkurta 1999 m., sujungus Švedijos bendrovės „Skandia“ ir Norvegijos „Storebrand“ ne gyvybės draudimo veiklą. Šio susijungimo tikslas buvo sukurti vieną Skandinavijos ne gyvybės draudimo bendrovių lyderių.

Pavadinimas kilo iš anglų kalbos žodžio if (liet. jeigu), kuris primena frazę „jei kas nors atsitiktų“. Pavadinimas taip pat simbolizuoja šį tą modernaus, unikalaus ir išskirtinio. Pirmą kartą viešai „If“ logotipas buvo parodytas per „Stockholm Open“ teniso varžybas. Draudimo bendrovė „If“ iki šiol – pagrindinė šių varžybų rėmėja.

2001 m.: „Sampo“ tampa „If“ dalis

2001 m. bendrovės "Sampo" ne gyvybės draudimo veikla tapo "If" dalis. Taip draudimo bendrovė "If" tapo didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Skandinavijoje.

2002 m.: stabili plėtra ir naujas vykdomasis direktorius

2002 m. mūsų dabartinis vykdomasis direktorius Torbjörnas Magnussonas perėmė bendrovės vairą. Tais pačiais metais pradėjome savo veiklą Baltijos šalyse. Kai Torbjörnas Magnussonas tapo vykdomuoju direktoriumi, „If“ veiklos rezultatai labai pagerėjo ir nuo tada mes esame viena stabiliausių draudimo bendrovių pasaulyje. Pavyzdžiui, nuo 2004 m. visų sąnaudų procentas, vadinamasis kombinuotasis rodiklis, varijuoja nuo 89,9 iki 92,8 procento.

2004 m.: „If“ priklauso „Sampo“

2004 m. bendrovės „Skandia“ ir „Storebrand“ visas joms priklausiusias „If“ akcijas pardavė bendrovei „Sampo“. Nuo tada „Sampo“ tapo vienintelė „If“ akcininkė.

2006 m.: pasaulinė plėtra

2006 m. įsigiję draudimo bendrovę „SOAO Region“ pradėjome veiklą Rusijoje. Savo veiklą koncentravome į paslaugas privatiems klientams. Tais pačiais metais Björnas Wahlroosas (šiuo metu „Sampo“ direktorių valdybos pirmininkas) teigė, kad sprendimas įsigyti šią bendrovę buvo vienas geriausių Skandinavijos istorijoje.

2009 m.: draudimo bendrovei „If“ 10 metų

2009 m. šventėme 10 metų jubiliejų. Vis dėlto tai buvo ne visai tiesa, nes „If“ įkūrusios bendrovės draudimo veiklą pradėjo daugiau nei prieš 100 metų.

2014 m.: draudimo bendrovė „If“ šiandien

2014 m. šventėme jau 15-ąjį savo gimtadienį. Esame viena ne gyvybės draudimo bendrovių lyderių Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Turime daugiau nei 6 800 darbuotojų devyniose šalyse. Beje, mūsų darbuotojai dirba ir bendrovės filialuose visame pasaulyje.​