Kaip rūpintis augintiniu karantino metu

Gera žinia, jog šiuo metu nėra įrodymų, kad šunys gali perduoti COVID-19 virusą žmonėms. Tačiau augintiniai gali jį nešioti ir dėl to patirti sveikatos sutrikimų.

Veiksmingas patarimas saugantis nuo virusų ir bakterijų perdavimo – dažniau augintinį maudyti, o grįžus iš pasivaikščiojimo kruopščiai nuplauti letenas. Taip pat reikėtų vengti artimo kontakto ir neleisti augintiniui laižyti jūsų veido ar rankų, neduoti pabaigti maisto likučių iš lėkštės. 

Dėl sulėtėjusio tempo ypatingesnės priežiūros nei įprastai reikia ir mūsų keturkojams draugams. Štai keli patarimai:

Reguliariai vaikščiokite lauke

Ėjimas į lauką yra labai svarbi šuns dienotvarkės dalis. Tačiau tai darydami dabartinėmis sąlygomis šunį pratinkite laikytis saugaus 2 metrų atstumo ne tik nuo žmonių, bet ir nuo kitų augintinių.

Pasirūpinkite sveika ir subalansuota mityba

Pasirūpinkite didesniu kiekiu šuns ėdalo, kad nereikėtų tik dėl to eiti į parduotuvę.

Mankštinkitės ir žaiskite su augintiniu

Su šunimi namuose žaiskite ant neslidaus paviršiaus, kad išvengtumėte traumų. Nepervarginkite šuns, darykite reguliarias pertraukas ir pasirūpinkite, kad visada šalia būtų vandens.

Laikykitės rutinos

Pasistenkite užtikrinti, kad ir jūs, ir jūsų šuo turėtų nuolatinę rutiną. Jei įmanoma, pasirūpinkite, kad augintinis atsikeltų ir kasdien maždaug tuo pačiu metu eitų miegoti, reguliariai ėstų ir žaistų. Kasdien paskatinkite šunį ramiai praleisti laiką be jūsų draugijos. Taip jam bus lengviau išsiskirti, kai karantinui pasibaigus jums teks grįžti į darbus.

Išmokykite šunį naujo triuko

Naujo triuko ar komandos mokymasis yra puiki protinė stimuliacija šuniui.

Susiję straipsniai